Maandelijks archief: maart 2017

Drie leestips van Charis

charisdrietipsDit is de eerste editie van Mijnboek, voor u geschreven door Charis de Chauvigny de Blot werkzaam als coördinator in Bibliotheek Sneek.

glazeneilandNora Roberts – Het glazen eiland
Ik heb net in de zon de laatste woorden gelezen van dit afsluitende deel van de sterren trilogie. Wat jammer dat er weer een queeste voorbij is, het verhaal zindert nog in mij na. Maar wat fijn voor u, u kunt beginnen aan een geweldig geschreven magisch en romantisch avontuur, de voorgaande delen zijn Een ster van vuur en De baai der zuchten.

Nora Roberts is een van mijn favoriete schrijfsters, ze weet personages te scheppen die je raken. Waarbij je wil weten wat er nog meer op hun pad komt. Gelukkig zijn er vele titels van haar vertaald, goed voor jaren leesplezier.

sokkenwolKristel Droog – Mijn knuffels van sokkenwol
Ik lees graag en veel en als ik niet lees maak ik kaarten of ik ga aan de haak. Het zal u niet verbazen dat in mijn boekenkast thuis een aantal meters handwerkboeken staan. Mijn favoriet op dit moment is Mijn knuffels van sokkenwol. Liefhebbers kennen de patronen van My Krissiedolls al langer. Recent zijn een groot aantal van haar mooiste patronen in boekvorm uitgegeven. Paardje Pien, Poesje Mauw en Rocky de wasbeer zijn al uit mijn haakpen gekropen. Aapje Ankie is in wording. De patronen zijn schattig, duidelijk, en wie wil er nu niet zo’n geweldig vriendje cadeau krijgen.  Bevalt het haken goed? In onze bibliotheken zijn vele prachtige boeken te leen. In meerdere bibliotheken van Mar en Fean wordt meegewerkt aan de recordpoging om de grootste gehaakte deken te maken. Kijk in onze agenda voor de eerstvolgende haak maar aan data.

krentzJayne Ann Krentz – De passie
Een wervelende roman met goed getroffen personages, van jong tot oud. Je wordt meegezogen in het verhaal en het is te meeslepend om weg te leggen. De passie heeft me een geweldige zondagmiddag bezorgd. Voor liefhebbers van Nora Roberts en Robynn Carr.
We gaan (hoop ik ) nog veel geweldige middagen tegemoet, Jayne Ann Krentz heeft al meer dan 50 bestsellers geschreven. Ik verheug me op de volgende vertaling.

De thuiskomst

Sommige boeken lezen als een trein. Zo ook De thuiskomst van Nicholas Sparks.
Ik heb dit boek namelijk in iets meer dan drie uur uitgelezen, waarschijnlijk een persoonlijk record 😉

Mijn man vraagt zich dan af of er dan wel iets van de inhoud is blijven hangen maar ik kan je verzekeren, dat is geen enkel probleem bij dit prachtige verhaal.

Het gaat over Adrienne Willis, die in 1988 een paar dagen de leiding over het hotel van haar vriendin overneemt. Er is dat weekend maar één gast, chirurg Paul Flanner, die wil proberen in het reine te komen met het overlijden van één van zijn patiënten.
Dankzij een storm zijn ze behoorlijk aan huis gekluisterd en hierdoor brengen ze veel tijd samen door. Ze vertellen elkaar over hun leven, hun hoop en dromen en beseffen langzaam maar zeker dat ze helemaal weg van elkaar zijn.

Veertien jaar later doet Adrienne alles wat in haar macht ligt om haar dochter te troosten, wiens man onverwacht is komen te overlijden. De jonge vrouw is kapot van verdriet en daardoor amper in staat om voor haar twee zoontjes te zorgen. Adrienne kan het niet langer aanzien en besluit haar dochter te vertellen welk groot geheim en verdriet zij al jarenlang met zich meedraagt.

Wat een schitterend verhaal is dit. En wat is het ontzettend goed geschreven. Het meest bijzondere vind ik dat de auteur een man is. Nicholas Sparks weet zich ontzettend goed in te leven in Adrienne en deze eigenschap maakt dat je het boek niet wilt wegleggen. Niet eerder dan wanneer je het uit hebt. Geniet!

reserveer deze boeken

Hier kom ik weg

maas
Terug naar waar je vandaag komt en dan begrijpen waarom je bent zoals je bent. Dat is in een notendop het boek van Annette Maas. Een prachtige roman die heen en weer springt tussen heden en verleden. Een meisje dat zich nergens thuis voelt. In een huis waar zwijgende grijze wolken hangen als vader en moeder het niet eens zijn over de aanpak in de opvoeding. De Hoe-gaan-we-om-met-Simone Wolken. Haar eigen relatie met Raaf en een mislukte carrière, moeizaam moederschap en huishouden spelen allemaal een rol in deze roman. Samen met de beelden van Oost-Groningen en het er niet bij horen als je er niet geboren bent, schetst het een indringend beeld van een verloren kind. Een reis van toen naar nu. Ik kan niet wachten tot het volgende boek verschijnt, hopelijk met net zulk poëtisch taalgebruik als in Hier kom ik weg.

Annette Maas (1977) groeide op in Winschoten en studeerde in 2001 af aan de Amsterdamse Toneelschool. Tien jaar lang speelde ze als actrice bij verschillende toneelgezelschappen om daarna (na wat omzwervingen zoals kinderen krijgen, proberen op een kantoor te werken, heel veel wandelingen maken en naar de wolken staren) te beginnen met het schrijven van haar eerste roman Hier kom ik weg.

Vond je het boek De Luchtvegers van Coco Schrijber mooi waar ik eerder een blog over schreef? Dan ga je zeker genieten van dit boek.

reserveer deze boeken

Slechte roman toch een goed boek

kobek384

kobekJarett Kobek heeft een slechte roman geschreven. Dat zegt hij zelf tenminste in Ik haat het internet en wie ben ik om daarover met hem van mening te verschillen. Sterker nog, ik ben het er wel mee eens. Kobek heeft een anti-roman geschreven, een zedenschets, een sociaal kritisch pamflet, boordevol oprechte verontwaardiging geschreven met een hele scherpe pen gedoopt in diepzwarte inkt. In ieder geval heb ik genoten van zijn slechte roman.

Voor een beetje roman heb je personages nodig waar wat mee gebeurt en die zijn er. Er lopen zelfs beroemdheden rond in zijn boek, die zich er waarschijnlijk niet eens bewust van zijn en meestal een veeg uit de pan krijgen. De hoofdmoot van zijn roman draait echter om zijn ideeën over het internet, San Francisco en haar inwoners, geld en vooral de bedrijven die obsceen veel geld verdienen met internet, mobieltjes en tablets.

Kobek heeft een rant (to rant = uitvaren) geschreven tegen Google en Facebook, modiale reclamebureaus in zijn ogen. Tegen Apple dat producten levert gemaakt door moderne slaven in China. Tegen ons omdat wij met zijn allen nergens van bewust lijken te zijn of willen zijn.

Hij doet dat op een erg geestige manier, waarbij hij de herhaling niet schuwt. Zo introduceert hij personages en beroemdheden steevast met de vaststelling of iemand veel of geen melanine in de kiemlaag van zijn opperhuid heeft (veel = zwart, geen=wit), om meteen duidelijk te maken hoe diep racisme in onze westerse maatschappij is geworteld.

Verder mag hij graag zaken toelichten. Geld is de eenheid waarmee men vernedering kon meten, wat zou je doen voor een dollar? Of deze. In die tijd was Massachusetts de enige plek in Amerika waar homoseksuelen konden trouwen met andere homoseksuelen van hetzelfde geslacht. Of een uitleg wie Walt Disney was. Walt Disney was de meest geliefde antisemiet en racist van Amerika. Hij had een hekel aan stakingen en communisten. Hij gaf de namen van lastige werknemers door aan het House Committee on Un American Activities en zei dat ze waarschijnlijk communisten waren.

Ik haat het internet is een bevlogen, sociaal kritische stoomwals in papiervorm. Een humoristische tegenhanger van De Cirkel van Dave Eggers. Niet ieders kopje thee, maar wel een hele sterke latte machiato die je van de auteur niet bij Starbucks mag halen.

reserveer deze boeken

Romantische verhalen om even lekker bij weg te dromen

Gelukkig zijn er een heleboel schrijvers die ruimschoots voorzien in deze behoefte. Er komen iedere dag nieuwe boeken binnen in de bibliotheek, waaronder veel romantische verhalen, dus houd onze tafel met nieuwe boeken vooral in de gaten! Op dit moment liggen daar namelijk deze twee zomerse romans, die ik net uit heb.

Om te beginnen de nieuwe Katie Fforde, een grote naam binnen het romantische genre. Vorige maand bracht zij haar negentiende boek uit in Nederland: Een zomer aan zee.
Dit boek vertelt het verhaal van Emily die als verloskundige werkt. Geheel tegen de gewoonte in is zij een groot voorstander van de thuisbevalling maar dit is in Engeland nog erg ongebruikelijk. Ze loopt dan ook regelmatig tegen onbegrip en weerstand aan en daar heeft ze op een gegeven moment helemaal genoeg van. Een telefoontje naar haar beste vriendin biedt een goede uitweg: ze neemt een sabbatical en gaat de zomer in Schotland doorbrengen, als kok op de boot van haar vriendin.
Zoals ik al zei: een fijn verhaal over vriendschap en liefde. Hier en daar een beetje voorspelbaar, maar dat is niet storend.
reserveer deze boekenHet tweede boek dat ik wil delen is Een zomer in Parijs van Eleanor Brown. Deze schrijfster kende ik nog niet maar ze heeft me meteen voor zich gewonnen door haar luchtige manier van schrijven.
Haar boek draait om twee hoofdpersonen, Madeleine en haar grootmoeder Margie, wiens verhaal we afwisselend te lezen krijgen.
Madeleine is niet gelukkig in haar huwelijk en besluit een paar dagen bij haar moeder te gaan logeren. Daar stuit ze bij toeval op de dagboeken van haar grootmoeder, die schrijft over de tijd die ze 75 jaar geleden in Parijs doorbracht. Het verhaal van haar grootmoeder zet haar aan het denken over haar eigen leven; wil ze op de oude voet doorgaan of zal ze het roer radicaal omgooien? reserveer deze boeken

 

 

Nachtdieren

nocturnal

Susan krijgt ruim 20 jaar na de scheiding van haar eerste man een ongepubliceerde roman toegestuurd van haar ex. Ze is toentertijd gescheiden van Edward, omdat hij obsessief bezig was een schrijver te worden maar daarin volledig faalde.

wrightIn hun huwelijk draaide het volledig om zijn ambities en met zijn egocentrisme zorgde hij ervoor dat ze uit elkaar groeiden. Ondanks de weerstand die ze voelt, begint ze het boek te lezen en raakt ze geobsedeerd door het verhaal en begint ze haar eigen leven onder de loep te nemen.

In het toegestuurde manuscript wordt het verhaal verteld van een gezin dat een geweldadige ondergang tegemoet gaat. De beschrijving hiervan grijpt je bij de kladden om je niet meer los te laten.

Het boek is vorig jaar verfilmd door modeontwerper Tom Ford. Met Nocturnal Animals maakte hij een van de meest indringende films van dat jaar. Het verhaal binnen een verhaal liet veel mensen na het bekijken van de film in verwarring achter. Dat komt vooral doordat in beide verhalen dezelfde acteurs de hoofdrol spelen (Amy Adams en Jake Gyllenhaal). In het boek Tony & Susan waar de film op gebaseerd is, heb je deze visuele verwarring niet. Wel begrijp je onmiddellijk waarom Ford hiervoor gekozen heeft. Susan identificeert zich sterk met het verhaal en projecteert haarzelf, haar leven, haar huidige man en haar ex voortdurend op de gebeurtenissen.

animalsIk heb Nocturnal Animals gezien en het is voor het eerst dat ik eerst een film zag en daarna het boek heb gelezen. Nocturnal Animals was een indringende kijkervaring.

Tony & Susan, van schrijver Austin Wright, is een intense leeservaring. Het thrillerachtige verhaal van Edward is vrij letterlijk verfilmd, maar het verhaal van Susan heeft meer psychologische diepgang, wat niet vreemd is omdat je haar gedachten moeilijk kan vangen in filmbeelden.

Heb je de film gezien, dan is het boek absoluut een aanrader. Heb je het boek al gelezen, dan zou ik zeker de film gaan zien. Heb je beide nog niet gedaan, dan weet je wat je te doen staat.

 

reserveer deze boeken